Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Valmis kolm maja psüühilise erivajadusega inimestele

Valmis kolm maja psüühilise erivajadusega inimestele

Sel nädalal valmisid kortermajad psüühilise erivajadusega inimestele Paides, Põltsamaal ja Ahtmes. 72 erivajadusega inimest kolivad uutesse kodudesse septembrikuus.  

Lõuna piirkonna juht Imbi Rego näeb majade valmimist osana suurest muutusest: “Olen õnnelik, et vaimse tervise probleeme ei pea enam varjama ja haiguse tõttu kogukonnast kaduma. Kui inimene ei saa päris iseseisvalt enam iseenda kodus hakkama, on meil võimalus luua talle kodune elukeskkond, mis ei tähenda ainult uut maja, vaid ka uut sisu päevadele. Meil on teadmised, kuidas inimest toetada, et ta tervis taastuks ja ta saaks elada võimalikult tavaliselt, nagu enamus meist”.

Viru piirkonna juht Monika Feofanova loodab, et lisaks Ahtme Kodule tuleb Ida-Virumaale veel uusi kortermaju. „Ida-Virumaa erivajadusega inimesed on pidanud kaua aega enda kodust ja lähedastest kaugel elama. Nüüd on neil võimalus alustada uut elu kaasaegses ja ilusas majas Ahtmes. Soovime olla head partnerid klientide lähedastele ning loomulikult osaleda aktiivselt kogukondlikes ettevõtmistes.” 

1200 inimest uutes kodudes

Kinnisvaradirektor Karl Mänd on rahul, et hoolimata koroonakriisist valmisid majad õigeaegselt. “Soovime, et iga inimene saaks teenust kodu lähedal, see võimalus on juba 30 omavalitsuses. Üle 1200 ehk kaks kolmandikku meie klientidest elab nüüd kodusarnastes tingimustes. Järgmised majad ehitame Raplasse, Pärnusse, Kuressaarde ja Põlvasse. Suurematest linnadest ei ole meie kodusid veel Tartus ja Narvas. Otsime ka võimalusi kaasaegsete majade ehitamiseks Harjumaale, kus on suur teenusekohtade puudus”, lisas Mänd. 

Avatud uste päevad

Järgmisel nädalal on kogukond, lähedased, partnerid ja meedia oodatud Põltsamaa ja Ahtme kodudega tutvuma! Ahtmes toimub avatud uste päev 13. augustil, Põltsamaal 14. augustil.  
Lisainfo: Ahtme Salu avatud uste päev (kutse eesti ja vene keeles) ja Põltsamaa Kingu avatud uste päev

Ahtmes ja Põltsaamal hakkab teenust osutama AS Hoolekandeteenused, Paides SA Koeru Hooldekeskus.  

Taust 

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üheksa suurt ühiselamu tüüpi asutust, kolm ootavad veel oma järge.  

Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on neli korterit. Igas korteris elab kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures. 

Uue maja ülalpidamiskulud katavad selle elanikud ja neile  osutatava erihoolekandeteenuse eest tasub riik. Maja ehitatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja riigi toetusel. 

Ahtme Salu Kodu

Põltsamaa Kingu Kodu fotod saame 6.08 õhtuks.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!