Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Valmis uus psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud pereküla Ida-Virumaal Sinimäel

Valmis uus psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud pereküla Ida-Virumaal Sinimäel

AS Hoolekandeteenused

Pressiteade

21. veebruar 2013

 

AS Hoolekandeteenused Sinimäe Kodu peab reedel, 22. veebruaril kell 13 soolaleivapidu

Sinimäe Kodu on elukohaks psüühilise erivajadusega inimestele, kellele pakutakse uutes peremajades ööpäevaringset erihooldusteenust, sealhulgas ööpäevaringset erihooldusteenust liitpuudega inimestele. Sinimäel valminud kuus peremaja pakuvad kokku 60-le psüühilise erivajadusega inimesele kaasaegset ja nende vajadusi arvestavat keskkonda, aga mis peamine – kaasavat ning tegusat elukorraldust.

Sinimäe Kodu valmimine on osa suuremast erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames ehitab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel kaasaegsed uued elupaigad erivajadusega inimestele 11-sse Eestimaa paika. Kokku valmib 55 kümnekohalist peremaja, mille kogumaksumus on rohkem kui 26 miljonit eurot.

Lisaks Sinimäele on AS Hoolekandeteenustel valminud juba samalaadsed peremajad Harjumaal Kehras, Läänemaal Uuemõisas, Lääne-Virumaal Tapal, Pärnumaal Vändras, Tartumaal Kodijärvel, Valgamaal Tõrvas ning Viljandimaal Viljandis ja Karulas.

Ehitustegevus üle Eesti on samas jätkumas ning 2013. sügiseks kerkivad AS Hoolekandeteenustel uued kaasaegsed ööpäevaringse erihooldusteenuse teenusekohad veel Harjumaal Vääna-Vitis ning Järvamaal Türil.

Uute tänapäevaste teenusekohtade valmides amortiseerunud ja kaasaegse erihoolekandeteenuse osutamiseks ebasobivad erihooldekodudud suletakse. Uute majade valmides on juba tegevust lõpetamas Mõisamaa ja Udriku mõisahoonetes tegutsenud hooldekodud ning Lääne-Virumaal Vaos asunud hooldekodu. Ravilas ja Kernus asuvate hooldekodude sulgemine toimub järk-järgult paralleelselt uute peremajade avamisega ja nende elanike kolimisega. Koluvere Kodus väheneb teenusekohtade arv, mis loob omakorda paremad elamistingimused allesjäävatele elanikele.

Sinimäe Kodu tõi Sinimäele 24 uut töökohta – tööd leidsid 22 tegevusjuhendajat, vanemtegevusjuhendaja ja kodu juht.

Peremajade projekteerijaks oli Innopolis Insenerid OÜ, ehitajaks AS Remet. Ehitustööde maksumuseks kujunes 3,1 miljonit eurot.

Sinimäe Kodu soolaleivapeol osalevad kodu elanikud ja nende pered, erivajadusega inimeste organisatsioonide, teiste teenuseosutajate, partnerite ja riigi, kohaliku omavalitsuse ning kogukonna esindajad.

Ajakirjanikud on oodatud!

***

AS Hoolekandeteenused on 100% riigile kuuluv äriühing, mille põhitegevusalaks on psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele hoolekandeteenuste pakkumine. Ettevõte pakub nii lühi- kui pikaajalisi päevaseid ning ööpäevaringseid hoolekandeteenuseid.

AS Hoolekandeteenused tegutseb pea igas maakonnas ning selle kahekümne neljas kodus üle Eesti on rohkem kui 2500 teenusekohta.

Ettevõtte koosseisus on üle 1000 töötaja, kelle kogemused ja erialane oskusteave tagavad teenuste kvaliteedi ja järjepidevuse.

Lisainfo:

Kadri Lehenurm, AS Hoolekandeteenused, infojuht, , 533 09713.

Avaleht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!