Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Vao keskuse reedene vahejuhtum oli töötajate kontrolli all

Vao keskuse reedene vahejuhtum oli töötajate kontrolli all

Reedel, 29. jaanuaril toimus Vao Keskuses intsident, mille käigus Lõuna-Eestist pärit võõrad otsustasid külastada ka varjupaigataotlejate eluruume. Et elanikud seda aga ei soovinud, tuli töötajatel kutsumata külalistega tegeleda ning paluda neil lahkuda.

Mingil hetkel keskustelu käigus selle üle, miks võõrad üldse kohale tulid ja kas selline külaskäik on sobilik, otsustas keskuse juht kutsuda edasiste pingete maandamiseks ja võimaliku konkflikti ennetamiseks kohale politsei. Seda kuuldes võõrad kohe lahkusid.

Kogu intsidendi ajal oli kontroll olukorra üle keskuse töötajate käes ning keegi selles vahejuhtumis ei kannatanud.

Et Eesti seadusruumis on aga võõrastesse eluruumidesse ilma luba küsimata sissetungimine ebaseaduslik ning karistusseadustiku järgi kvalifitseeritav kriminaalkuriteona, siis alustas politsei juhtunu asjaolude uurimiseks ka kriminaalmenetlust.

Varjupaigataotlejate keskuse töötajad ja elanikud saavad küll aru, et inimestel võib aeg-ajalt tekkida huvi Vao Keskuse elanike elu-olu vastu, kuid nii nagu ka tuttavatele külla minnes on viisakas selles eelnevalt külastatavaga kokku leppida, tuleks nii käituda ka varjupaigataotlejate puhul. Vao keskust on eelneval kokkuleppel külastanud nii ajakirjanikud, kooliõpilased kui ka mitmete teiste huvigruppide esindajad – ning sellised kohtumised on olnud positiivseks kogemuseks mõlemale poolele. Et võimalikke ebameeldivaid ja pahatahlikke külastusi ära hoida, teeb Vao keskus koostööd turvafirmaga. Sõbraliku ja heatahtliku külastussoovi korral palume aga enne küllatulekut oma soovist töötajaid informeerida.

Loe ka Delfi artiklit: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/vao-majutuskeskuse-elanik-monikord-ikka-tulevad-purjus-inimesed-ja-teevad-rumalusi?id=73573015


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!