Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Varjupaigataotlejate majutuskeskus kolis Vao külla

Varjupaigataotlejate majutuskeskus kolis Vao külla

AS Hoolekandeteenused
Pressiteade
28. jaanuar 2014

Tänasest töötab varjupaigataotlejate majutuskeskus Väike-Maarja vallas Vao külas. Keskus kolis Vao külla Illuka vallast, kus varjupaigataotlejaid majutati alates 2000. aastast.

Varjupaigataotlejate majutuskeskuse teenuse osutaja AS Hoolekandeteenused rajas Vao külla 7 korteriga majutusüksuse, mis pakub keskuse elanikele senisest paremaid elamistingimusi, kuid eelkõige mugavamat ligipääsu avalikele teenustele.

Majutuskeskuse korterid on 2-4-toalised ning toad omakorda on 1-2-kohalised, nende hulgas 2 peretuba peredele. Lisaks on majutuskeskuses selle elanike kasutuses õppeklass, spordisaal ja huvitegevuste tuba.

Majutuskeskus kolis hoonesse, kus varem osutas AS Hoolekandeteenused Aavere hooldekodu erihooldusteenust psüühilise erivajadusega inimestele. Majutuskeskuse renoveerimiseks kulus 275 000 eurot, mille eest muuhulgas muudeti hoone energiasäästlikuks.

Varjupaigataotlejate majutuskeskuse juhi Jana Selesneva sõnul annab uus majutuskeskus seal elavatele inimestele enam privaatsust, kuna elatakse korterites. „Keskusel on hea logistiline asukoht – varjupaigatotlejatele paraneb erinevate teenuste kättesaadavus, menetlustoimingutele sõitmine muutub lihtsamaks, aga, mis on samuti väga oluline, paraneb varjupaigataotlejate kohanemine meie kultuuri ja ühikonnaga, kuna inimestel on võimalik osaleda aktiivsemalt kogukonna tegemistes“, tõi Selesneva välja uue asukoha eelised.

Sotsiaalministeeriumi kaasamispoliitika juhi Triin Raagi sõnul on Sotsiaalministeerium rahul AS Hoolekandeteenused tegevusega varjupaigataotlejate majutuskeskuse tegevuse korraldamisel. „Varjupaigataotlejate majutuskeskuse kolimisega Vao külla täidetakse varjupaigataotlejate majutuskeskuseteenuse osutamise üleandmisel seatud eesmärk – teenuse asukoht ei tohi olla isoleeritud, varjupaigataotlejatel peab olema juurdepääs avalikele teenustele ning majutuse korraldamisel on võimalik arvestada varjupaigataotlejate erivajadustega“, lisas Raag.

Illuka Varjupaigataotlejate Vastuvõtukeskus moodustati riigiasutusena 1998. aastal. Illukal majutati varjupaigataotlejaid alates 2000. aastast. AS Hoolekandeteenused korraldab varjupaigataotlejate majutuskeskuse tööd alates 22. aprillist 2013 Sotsiaalministeeriumiga viieks aastaks sõlmitud lepingu alusel.

Tavaolukorras tagab majutuskeskus teenuse kuni 35 varjupaigataotlejale. Erandolukorras suudab keskus 24 tunni jooksul teavitamisest alates tagada kuni 100 varjupaigataotlejale majutuse ning teenuse pakkumise AS-i Hoolekandeteenused  erinevates kodudes, samuti ka transpordivahendid varjupaigataotlejate liikumiseks kodude vahel.

Majutuskeskuse ülesandeks on korraldada varjupaigataotlejate majutamine ja muude toimetulekuvõimet toetavate ja säilitavate teenuste osutamine rahvusvahelise kaitse menetluse ajal. Keskus on avatud asutus, st et varjupaigataotlejatel on kohustus seal viibida ainult öisel ajal. Majutuskeskuses viibib hetkel 22 varjupaigataotlejat.

Lisainfo: Jana Selesneva, Varjupaigataotlejate Majutuskeskuse juht, telefon: 5301 9763, vk|ä|hoolekandeteenused.ee


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!