Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Viljandi Männimäe üksus käis Jaak Joala kuju vaatamas

Viljandi Männimäe üksus käis Jaak Joala kuju vaatamas

Kes hommikuti külas käib see asjatult ei longi. Sest teavad kõik, taram- taram… Just selleks hommik ongi. Teadagi – PUHH!

Ühel hommikul kiirustas Aleksei tegevusjuhendaja Tiina juurde ja teatas üsna ärevalt: nad võtavad selle kuju maha! Uudishimulik Aleksei hoiab alati oma silmad, kõrvad lahti ja kuulab igal hommikul arvutist ajaleht Sakala uudiseid. Viimased uudised teatasid, et Viljandi linnavalitsus ilmselt eemaldab Jaak Joalale aastavahetusel skandaali saatel püstitatud taiese. Juba nädal tagasi plaanisime ühist matka kesklinna ja ka kohvik juba välja valitud, aga mõned kergemad külmetusnähud vedasid meie plaanidele kena kriipsu peale. Meil on kuulsa laulja Jaak Joala veel kuulsam kuju alles üle vaatamata ja kõik selfid ka veel tegemata. Peame kiirustama!

Kenal külmal ja lumisel päeval kui rahvas Hea Hoo töökeskuses oli töö lõpetanud, kogunesime kuuse juurde ja seadsime kenasti hanereas ja üksteisest kaugele hoides sammud Jaak Joala kuju poole. Teekond oli jäiselt libe ja külm näpistas põske.

Alati hooliv Marko on Evelinile libedal teel tavaliselt toeks, kuid nüüd koroona oht ja igaüks peab ise hakkama saama. Urmas tuletas tee peal meelde Joala laulujuppe. Tegelikult platseerub Joala looming meie rahval sinna Boris Lehtlaane järgi umbes viiendale kohale. Esikolmik levimuusikas on kohati ebaselge, aga esimeste seas on Ivo Linna ja Anne Veski.

Kohale jõudes oli kuju juures ka teisi uudishimulikke, kõik klõpsisid oma nutitelefonidega pilte. Mirje püüdis oma fotoaparaadiga teha kvaliteetseid jäädvustusi ja kamandas rahva kuju eest ka korraks minema. Pikka kasvu Alaril polnud mingi probleem pilte teha teiste tagant. Kuju nähes kiljatas Elena vaimustunult ja hindas Jaak Joalale pühendatud kuju väga ilusaks. Meenutasime veelkord Joala laule ja kuulasime viisijuppe, mida kuju meile mängis. Muusika mängides hakkasid vilkuma kuju kaunistavad värvilised tulekesed. Nagu Tivoli, hõikas Jaanus. Kõigile tuntud laul “Naerata” pani Evelini rõõmsalt kaasa laulma. Polnudki nii hull kui leht kirjutab ja uudised räägivad, mainis Aleksei.

Tagasitee koju sama külm ja libe aga mõte kodusest soojast teest hoidis kõigi tuju üleval!

Männimäe elanike vestluse pani kirjakeelde tegevusjuhendaja Tiina Jams

KUULA: 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!