Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Viljandi Näituse kodus toimunud perepäeval panustati rahvusvahelisse kunstiprojekti

Viljandi Näituse kodus toimunud perepäeval panustati rahvusvahelisse kunstiprojekti

5. juulil toimus Viljandi Näituse kodus meeleolukas perepäev, mis tõi kokku kohaliku kogukonna ja pakkus kõigile võimalust osaleda rahvusvahelises kunstiprojektis Aeglane piste. Päev oli täis mitmekesist programmi ja meelelahutust, pakkudes rõõmu nii suurtele kui väikestele.

Üritus algas kell 14:00 tervitussõnadega, millele järgnes ekskursioon Viljandi Näituse kodus. Külalised said tutvuda maja tegemistega ja näha, kuidas psüühilise erivajadusega inimesed tänapäeval elavad – peale suurte erihooldekodude sulgemist uutes väikestes hubastes kogukondades asuvates kodudes.

Päeva jooksul toimusid kaks etendust: “Kingitus kõige nõrgemale” ja “Jussikese seitse sõpra”. Lisaks said kõik soovijad ühiselt laulda ja tantsida. Kohal oli ka SA Hea Hoog, kes tutvustas oma kvaliteetseid tooteid, mida valmistavad psüühilise erivajadusega inimesed, ja korraldas roseti meisterdamise töötoa.

Suurimat tähelepanu pälvis Aeglase piste projekt, mille raames said osalejad tikkida suurele linale, mis reisib edasi Nevada kõrbesse Eestit esindama. Projekti eestvedajad on EKA ringdisaini tudengid koostöös taaskasutusmaterjali väärindava ettevõttega V2gi.

Aeglase piste projekti eesmärk on juhtida tähelepanu kiirustamise mõjudele nii inimesele kui loodusele. Tikkimine pakub võimalust aja maha võtmiseks ning oma mõtete ja tunnete väljendamiseks. Kõik lisatud pisted ühinevad augustis Nevada kõrbes toimuval rahvusvahelisel kunstisündmusel Burning Man, kus ka eestlased said võimaluse osaleda ning oma riiki esindada.

“Meie kodu elanikud soovisid omalt poolt kogukonnale midagi tagasi anda ning ühe toreda perepäeva korraldamine koos kontserdi, etenduste, mängude ja tikkimisega oli selleks hea võimalus, millest tundsid rõõmu kõik,” võttis perepäeva kokku Kesk-Lõuna piirkonnajuht Imbi Rego.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!