Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Voldemar ja ansambel Kollane Maja

Voldemar ja ansambel Kollane Maja

Pärnu Uus-Sauga kodus elab Voldemar, kes on väga andekas kitarrist. Tema anne ei ole jäänud märkamata ka teistele väljaspool üksust. Laupäeval oli Voldemar oodatud muusik Olavi Kõrre poolt läbiviidavale koolitusele, millest ta suure huviga osa võttis. 

Selgus, et Olavi tegeleb ansambliga Kollane Maja, mille tegemisi oleme varemgi lugenud. Väike-Posti kodus tervitas meid tore seltskond, sünnipäevalaps Aivar ja kass nimega Nunnu. Kuna jõudsime Voldemariga varem kohale, saime tutvuda kohalike elanikega ja enne koolituse algust ka kassi silitada.

Seejärel saabus Olavi Kõrre, astudes sisse ja hõigates: “Surnu kirstul viisteist meest, hõissa ja pudel rummi..” – just nii äge mees Olavi ongi! Kogu seltskond elavnes, sest algamas oli bändiproov. Kiirelt toodi välja kogu tehnika: trummid, süntesaatorid, kitarrid, võimendid, kõlarid ja kõik muu, mis muusika tegemiseks vajalik. Sünnipäevalapse tervituseks esitati mitu lugu. Seejärel suunati trummide taha aga hoopis Voldemar, kuna ansamblil just trummar puudu oligi.

Pärast esimest lugu sai Olavi aru, et Voldemaril on hea rütmitunnetus ning piisavalt harjutades võib temast saada suurepärane pillimees. Esitati veel mitu lugu, lauldi, tantsiti ja mängiti pilli, lõpetuseks nautisime kringlit ja teed. Kogu bänd oli ühel nõul, et just Voldemar on see puuduv lüli. Lõpuks esitas Voldemar kitarril loo “Must kohv”, mis taas tantsu ja tralli vallandas. Maja täitus lõbusate muusikutega, kes Olavi juhendamisel kirglikult pilli mängisid. See oli meeleolukas laupäevane proov, mis venis kaheks tunniks. Voldemaril särasid silmad, sest ka nooruses oli ta bändiliige olnud. Soovime palju jõudu ja teotahet suurepärasele juhendajale Olavile, Kollane Maja ansamblile ja kogu seltskonnale Pärnu Väike-Posti üksusest.

Marin Küla, Pärnu Uus-Sauga tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!