Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Hoolekandeteenused majandustulemused 2021. aastal 

Hoolekandeteenused majandustulemused 2021. aastal 

Sel nädalal kinnitas AS Hoolekandeteenused üldkoosolek 2021. aasta majandusaasta aruande. 

Ettevõtte käive oli 22,5 miljonit, tegevustulemus ilma EL toetuste mõjuta oli miinuses 0,52 miljoni võrra, seda peamiselt ERF projektidega seotud ühekordsete kulude ning viimase kvartali kiire inflatsiooni tõttu. 

AS Hoolekandeteenused finantsdirektor Piret Lemsalu sõnul kajastub Euroopa Liidu ja riigi toel eelmisel aastal ehitatud majade maksumus raamatupidamises tuluna ja arvestades EL toetuste mõjuga, lõpetati aasta raamatupidamisliku kasumiga 1,66 miljonit eurot. 

„Kui uus kodu kogukonnas valmib, kajastub selle ehitamiseks saadud EL toetus raamatupidamises aruandeaasta tuluna ja järgmise 40 aasta jooksul kuluna maja amortisatsioonist. Eelmisel aastal valmisid uued erivajadusega inimestele mõeldud majad Tallinnas, Sillamäel ja Kuressaares, ehitasime ka ridaelamud Raplasse ja Pärnusse. Seepärast lõpetasime aasta raamatupidamisliku kasumiga 1,66 miljonit, mis oma olemuselt ei ole siiski kasum, vaid füüsilised majad psüühilise erivajadusega inimestele“, selgitas Lemsalu. 

2021. aastal rajas ettevõte Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest kaasaegsed elamisvõimalused 158 erivajadusega inimesele ning valmistati kliendid ette eluks uues asukohas. Kokku on ettevõttes 1750 erivajadusega klienti ja 100 varjupaigataotlejate majutuskohta, tööperes on ligi 800 inimest.  

Taust 

AS Hoolekandeteenused (HKT) on Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev 100% riigile kuuluv äriühing. Ettevõte töötab selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada kogukondadesse normaalsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud üksteist suurt ühiselamu tüüpi asutust, viimasena ootab oma järge Võisikul asuv erihooldekodu. 

Lisaks pakub ettevõte varjupaigataotlejatele majutusteenust Vao ja Vägeva keskustes ning Ukraina sõjapõgenikele majutust Sõmeral. 

Majandusaasta aruande leiab Hoolekandeteenused kodulehelt.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!