Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Uuendatud 16.04! Praktiline koroona ennetuse ja ravi juhend hoolekandeasutustele

Uuendatud 16.04! Praktiline koroona ennetuse ja ravi juhend hoolekandeasutustele

AS Hoolekandeteenused jagab kõikidele Eesti hoolekandeasutustele ja hooldekodudele praktilist juhendit koroonaennetuseks ja tööks nakatunud klientidega.  

AS Hoolekandeteenused teenuste direktor Liina Lanno selgitab: “Hetkel liigub Eestis palju kasulikke nõuandeid, kuid klienditöötajal ei pruugi olla aega neid kokku otsida. Tal on vaja juhist, kus kõik suunised on ühes materjalis koos. Oleme sellesse koondanud erinevate ekspertide ja enda senise parima teadmise”.  

Lisaks Hoolekandeteenustele on Eestis veel üle 140 asutuse, kes pakuvad teenuseid psüühilise erivajadusega inimestele ning paarsada eakatekodu. “Kõigil ei ole võimekust luua kiirelt sellist põhjalikku juhendit. Tahame olla abiks kõigile, kes seda vajavad, et hoida ära viiruse levik Eesti hooldekodudes,” lisas Liina Lanno. 

Juhend annab peatükkide kaupa soovitused koroonaviiruse ennetamiseks, käitumiseks töötaja või kliendi haigestumise puhul ning soovitused klientide sümptomaatiliseks raviks. 

Juhendist saab iga hoolekandeasutuse töötaja vaadata, millal, kuidas ja mis vahendiga desinfitseerida pindasid või põrandat, kuidas korraldada nakatunud kliendi toitlustamine ja hügieeniprotseduurid. 

Juhendi koostasid AS Hoolekandeteenused terviseedenduse nõunik Kaisa Rentel ja töökeskkonna juht Kelly Kald Terviseameti, Ravimiameti, Eesti  Perearstide Seltsi ja tervishoiutöötajate avaldatud soovituste alusel. Juhend on ajas muutuv, seda täiendatakse uue info saabumisel. 

Juhise saab alla laadida (uuendatud 03.11.2020):

Taust 

Alates selle 13. märtsist kehtib külastuskeeld kõikides meie kodudes. Suletud on ka igapäevaelu toetamise teenused ning SA Hea Hoog töökeskused. Kuni 1. maini ei toimu füüsilisi koosolekuid ega koosviibimisi, kohtumised ja nõupidamised korraldatakse üle veebi.   

Klienditöötajate töö teenuseüksustes jätkub tööajakava kohaselt. Tugiteenuse osutajad käivad teenuseüksustes vaid elutähtsatel juhtudel. 

Kõikide meetmete kohta saab infot siit

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!