Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Aastatel 2014-2020

Aastatel 2014-2020

14.06.2016
Suure kodude ümberkujundamine ja uute kodude loomine. Mis see on ja miks me seda teeme?
Järgneva seitsme aasta jooksul seisab Eesti riigi ees suur ja oluline ülesanne – parandada nende psüühilise erivajadusega inimeste elamistingimusi, kes elavad suurtes erihooldekodudes. Nende maailm piirdub täna peamiselt asutuse territooriumiga, kolimine taas kogukonna keskele, väikestesse hubastesse majadesse/korteritesse, tähendab nende jaoks võimalust hoopis uue kvaliteediga eluks.

Edaspidi saavad nad ise palju rohkem oma elukorralduslike küsimuste üle otsustada, mitte teha vaid seda, mida pakub neile välja hoolekandeasutus. Neil avanevad paremad võimalused osaleda kogukondlikes tegevustes ja tarbida avalikke teenuseid, näiteks käia ise poes ja juuksuris, kultuuri- ja spordiüritustel, suhelda uue kodulinna või asula inimestega, leida uusi sõpru ja teha võimetekohast tööd.

 

05.07.2017
Projektide rahastamine ja valmimisetapid
Suurte kodude ümberkujundamise ja uute kodude loomise protsessi rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond meetme 2.5 „Hoolekande taristu arendamine, keskkonna kohandamine puuetega inimeste vajadustele vastavaks“ tegevuse 2.5.1 „Erihoolekandeasutuste reorganiseerimine“ raames.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!