Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Avaldame piirangute ajal tervisliku koduse menüü

Avaldame piirangute ajal tervisliku koduse menüü

Alates sellest nädalast avaldame kõigi kodukontorites olevate inimeste toetuseks igal nädalal kuni piiranguteaja lõpuni terve nädala menüü, et inimesed saaksid kodudes lihtsate retseptide järgi valmistada tasakaalustatud ja taskukohast toitu.

Foto: Johannes Hõimoja
Kamavaht. Foto: Johannes Hõimoja

Koroona leviku takistamiseks on väga oluline planeerida mitme päeva menüü ette, et harvem poes käia. Menüü aitab ka vähendada toidu valmistamisele kuluvat aega ja toidu raiskamist.

AS Hoolekandeteenused toitlustusjuht Oliver Seen on olnud peakokk mitmes restoranis. “Vaatamata koka haridusele on ka mul keeruline leida ideid, mida perele piirangute ajal kolm korda päevas süüa teha. See ei tähenda, et kodudes peaks täpselt meie menüüd jälgima, aga loodetavasti annavad meie retseptid inimestele häid mõtteid,“ lisas Seen.  

„Meie teenuseüksustes üle Eesti elab 1800 psüühilise erivajadusega klienti ja meie elanikele mõeldud menüüdel on mitu suurt plussi. Esiteks, kuna elanikud osalevad toidu valmistamises, on retseptid suhteliselt lihtsad ja kiired. Teiseks on menüü nii koostatud, et see oleks vaheldusrikas, tervislik ja annaks vajalikus koguses toitaineid. Oleme järjest suurendanud puu- ja juurvilja osakaalu meie menüüdes. Näiteks eelmisel aastal vähendasime kogu ettevõtte peale nii liha kui piimasaaduste söömist 10 tonni võrra, selle arvelt saime tõsta puu- ja juurvilja kogust. Kolmandaks, kuna erivajadusega inimesed ise tasuvad meil elades toidu ja majutuse eest, on menüü tehtud võimalikult taskukohane.“

Lihtsuse huvides on retseptide juurest ära jäetud leivatooted ja joogid, mille osas on tavaliselt kodudes oma harjumused välja kujunenud. Samuti ei ole menüüdes eraldi välja toodud vahepalasid, näiteks värskeid puu- ja juurvilju, mida kindlasti tasub päeva jooksul pakkuda.

Retseptide nägemiseks kliki päeva nimel.

Esmaspäev

Hommikusöök – omlett

Lõunasöök – maksastroganov

Õhtusöök – kartuli-kruubipuder

Teisipäev

Hommikusöök – neljaviljapuder

Lõunasöök – kalasupp, marja-kodujuustuvorm

Õhtusöök – koorene singipasta

Kolmapäev

Hommikusöök – maisimannapuder

Lõunasöök – koorene seene-sealihahautis, porgandisalat

Õhtusöök – köögivilja raguu kanaga

Neljapäev

Hommikusöök – riisihelbe puder

Lõunasöök – kana-nuudlisupp, kamavaht

Õhtusöök – mulgikapsas kartulitega

Reede

Hommikusöök – seitsmeviljahelbe puder, võileib rohelise herne pasteediga

Lõunasöök – guljašš, kapsa-kurgisalat

Õhtusöök – piima-riisisupp

Laupäev

Hommikusöök – hirsihelbe puder

Lõunasöök – minestrone supp, marja-jogurtivaht

Õhtusöök – hakklihakaste

Pühapäev

Hommikusöök – tatrahelbe puder

Lõunasöök – kalapulgad tartar kastmega, hiinakapsasalat maisiga

Õhtusöök -kana-köögivilja risotto


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!